INFOLINKA: +421 901 711 780

Investičné zlato

"Moderné ekonomické myslenie nemá rado zlato, pretože zlato prezrádza nemilé pravdy."

To sú slová významného rakúskeho ekonóma Josepha A. Schumpetera a v skutočnosti snáď žiadny iný citát nevystihuje postoj súčasného finančného sveta ku zlatu lepšie. Investičné zlato je zaujímavá možnosť ako sa ochrániť pred znehodnocovaním papierových peňazí a ponúka svoju stabilnú hodnotu, ktorú si drží už tisíce rokov.

Spoločnosť MAURUM Vám ponúka výhodný a bezpečný nákup investičného zlata vrátane profesionálneho osobného servisu a odborného poradenstva. Investinčé zlato ponúkame od spoločnosti Argor Heraeus, ktorá je jedným z najväčších spracovateľov drahých kovov na svete.

Čo Vám ponúkame?

 • rýdzosť zlata 999,9/1000 (24 karátov),
 • každá tehlička je dodávaná spolu s certifikátom v obale alebo samostatne,
 • vždy aktuálne ceny,
 • spätné vykúpenie investičného zlata.

 

Zabezpečte si jedinečný produkt v mimoriadnej ponuke!

Už od počiatkov predstavovalo vlasntíctvo zlata nevyvrátiteľnú ochranu pred znehodnotením majetku. Vzácnosť tzv. "božského kovu" oceňovali už v starovekom Egypte, teda minimálne 4000 rokov pred našim letopočtom. Bez akéhokoľvek zveličovania je možné skonštatovať, že kúpna sila zlata je stabilná už tisíce rokov. Svoju hodnotu zlato nestráca ani v dobách neistoty, krízy či vojny.

Pre bližšie informácie a aktuálne ceny kontaktujte našu infolinku +421 901 711 780 alebo nám napíšte na maurum@maurum.sk.

 

Viac o zlate, jeho benefitoch a dôvodoch, prečo doň investovať

 

Zlato ako platidlo

Zlato a mince razené zo zlata boli celé tisícročia rozšíreným platidlom. Zlato zohrávalo v minulosti dôležitú monetárnu rolu, v období zlatého štandardu bolo menou a zlaté mince boli neustále v obehu.

V počiatkoch fungoval Zlatý monometalizmus (peňažná sústava, základom ktorej je len jeden drahý kov). Zlato bolo dôležitým medzinárodným platidlom na začiatku 20. storočia po páde papierových mien, napríklad nemeckej marky.

Zásadný zlom povojnového vývoja nastal na konferencii v Bretton Woods. Tu sa zišli zástupcovia väčšiny štátov a podpísali dohodu o medzinárodnom menovom systéme a Medzinárodnom menovom fonde.

Nový systém meniteľnosti za zlato sa nazýval Štandard zlatej dolárovej devízy. Jeho funkcia spočívala v tom, že národné meny jednotlivých štátov boli voľne meniteľné za dolár a ten bol meniteľný za zlato v určitom pomere.

Tento systém fungoval do roku 1971. Po páde Štandardu zlatej devízy amerického doláru cena zlata významne stúpla. Zlato v tomto období prestalo plniť funkciu hlavného prvku peňažného systému.

 

Prečo práve zlato a aké sú jeho výhody?

 • Zlata je obmedzené množstvo a nie je možné ho natlačiť, tak ako centrálne banky tlačia peniaze.
 • Viac ako 4000 rokov bolo zlato považované za uchovávateľa hodnoty.
 • Zlato vo svojich rezervách držia všetky významné centrálne banky sveta.
 • S ohľadom na globálny vývoj sveta, kde vzniká stále viac a viac rizík, môže zlato stále stúpať, keďže bolo a stále je považované za "bezpečný prístav".
 • Na zlato je možné pozerať ako na nástroj diverzifikácie.
 • V súčasnosti v prospech investície do zlata hovorí aj fakt, že náklady na ťažbu sú takmer zhodné s aktuálnou cenou zlata na trhu.
 • Bezproblémová likvidita, celosvetová akceptácia zlata.
 • Zlato funguje ako antiinflačný produkt.
 • U fyzického investičného zlata je uplatňovaná 0% sadzba DPH.

 

Prečo zvoliť investičné zlato od švajčiarskej rafinérie PAMP?

Revolučný systém VERISCAN je nová a maximálne bezpečná technológia od spoločnosti PAMP, ktorá zabraňuje riziku falšovania.

Táto technológia funguje na princípe, že rovnako ako v prírode, tak aj umelé produkty môžu mať mikroskopické "profily povrchu", rovnako individuálne a charakteristické ako napríklad odtlačok prstu. Tento skenovací systém, ktorý je efektívny, výhodný a jednoduchý na používanie, overí akýkoľvek výrobok s logom VERISCAN. Prínosy tohto systému ocenia nielen distribútori drahých kovov, ale rovnako aj investori.

 

Zlatá lunárna séria

Na predaj Vám ponúkame sériu siedmych zliatkov, tzv. Lunárna séria, ktoré reprezentujú roky 2012 až 2018.

V symboloch čínskeho lunárneho kalendára sú to roky:

 • draka (2012),
 • hada (2013),
 • koňa (2014),
 • kozy (2015),
 • opice (2016),
 • kohúta (2017),
 • psa (2018).

 

Spracovanie a obsah

Zliatky lunárnej série sú umiestnené v luxusnej drevenej etui. Tá je pripravená pre všetkých dvanásť zliatkov.

Spracovanie pochádza priamo z dielne špičkového švajčiarskeho rafinéra – spoločnosti PAMP. Tá je zárukou najvyššieho štandardu kvality s tradíciou od roku 1977. V súčasnej dobe obsahuje etue už vyššie uvedených sedem zliatkov. Počas nasledujúcich rokov bude doplnená o zliatky s motívmi prasaťa, krysy, byvola, tigra a zajaca. Spoločnosť PAMP vyrába zlaté zliatky, ktoré dosahujú rýdzosť 99,99% až 99,999%. Celkovú váhu rýdzeho zlata dopĺňa aj jeho výrazná umelecký a rastúca zberateľská hodnota. Stále uvažujete o investícii do niečoho skutočne stabilného? Hoci sa ceny zlata dlhodobo kolísajú, ich hodnota voči ostatným statkom je však pevná.

Pre bližšie informácie a aktuálne ceny kontaktujte našu infolinku +421 901 711 780 alebo nám napíšte na maurum@maurum.sk.